Şubatın ikinci yarısından sonra, çalışmak ve yeni projelere başlamak için bol miktarda enerji ve bilgi birikimine sahip olacaksınız. Yönetici gezegeniniz Mars’ın 17 Mart’a kadar yay burcunda hareket etmesiyle birlikte istediklerinizi elde etme cesareti ve bunu yapabilme gücünü elinizde bulacak, bu gücü sonuna kadar doğru bir şekilde kullanacaksınız. Uranüs’ün sizin burcunuzda düz harekete geçiyor olması bu ay sizleri değişime daha da fazla zorlayacaktır ama bu zorlanmanın en önemli yönü içinizdeki gerekli cesareti bulacağınız noktayı keşfetmenizle ilişkili olacaktır.

Venüs’ün 10 Şubat sonrasında balık burcuna geçiş yapmasıyla beraber sosyal ve aşk hayatınız renklenebilir, eğlenceli ve heyecanlı ilişkiler yaşamak veya yeni dostluklar kurmak adına önünüze bazı fırsatlar sunabilir. Bu günlerde yalnızsanız eğer, eğlenceli ve yaratıcı bir takım projeler veya yeni bir şeyin ihtiyacınızı karşılayacak düzeyde hayatınızda yer etmesi söz konusu olabilir. Sanatsal ve yaratıcı çalışmalarda orijinal atılımlarla adınızdan söz ettirmeniz muhtemel görünüyor. Bu, yeni arkadaşlar edinmek için hoşunuza gidecek bir zaman dilimi iken var olan ilişkilerinizin de nereye gittiğini görmek isteyecek, buna göre yaşam biçiminizi yeniden düzenlemek isteyeceksiniz.

15 Şubat’ta yaşanacak olan Kova burcundaki güneş tutulması ile hayatınızda olumlu değişiklikler yapmak için sınırsız olanaklar yakalayabileceğinizi size hissettirecek. Bu noktada önünüze çıkan her fırsatı değerlendirmeli ve gelecekle ilgili tüm olanakları zorlamalı ve kendinizi geliştirmek adına hiç bir yeniliğe karşı olmamalısınız. Çünkü bazen zorlandığımızı hissettiğimiz noktalarda aslında hayat bizi testten geçiriyor o noktada değişime zorluyordur. Kariyerinizde önemli bir sıçrama sizin yüzünüzü güldürecek.

İstediğiniz şekilde yaşamaktan çekinmeyin, istediğiniz kişiyle olmaktan korkmayın, doğru olduğuna inandığınız konularda çekinmeden hareket edin. Bu tutulma, geçmişte kalmış, artık geçerliğini yitirmiş, günümüzde pek kullanılmayan düşünce kalıplarına elveda demeyi, yeni düşünce kalıplarını benimsemeyi öğretecektir. 16-17-18 Şubat tarihleri sizler için yıldızlı günler diyebiliriz. Bu tarihlerde yaşam öğretilerinizi iyi değerlendirmelisiniz.

19 Şubat sonrasında ise güneşin balık burcuna geçiş yapmasıyla beraber sizlere hem finansal anlamda hem de kariyeriniz noktasında önemli başarılara imza attıracaktır. Yeter ki cesur, kararlı ve azimli olun. Siz vazgeçmediğiniz sürece başarı hep sizinle beraber olacaktır.

BOĞA BURCU

Bu ay uzun zamandır beklediğiniz kariyer gelişiminiz adına oldukça hızlı bir başlangıç yapacaksınız.31 Ocak’ta gerçekleşecek Aslan burcundaki Ay tutulması ile 2017 Ağustos aylarından bu yana süregelen aile ve yuva alanında tamamlanmayan, eksik kalan bazı konularınızı tekrar gündeme getirip üzerinde düşünmenizi sağlayabilir. Siz de takdir edersiniz ki ne zaman eksik kalan şeyler varsa hayat onu tamamlayana kadar sizin önünüze çıkartır. Belki bu bize sıkıcı gelir. Fakat evrenin düzeni bu şekilde işler. Yine uzun zamandır yapmayı düşündüğünüz gayrimenkullerle ilgili alım-satım işlemleri ile ilgilenebilir, kafanızda bununla ilgili bir netlik oluşturabilirsiniz.

Taşınma ya da evde bazı tadilat ile ilgili konular gündeme gelebilir. Sağlıkla ilgili konularda ise baba veya eşin sağlığı önem kazanabilir. Onların tedavileriyle ilgili bir müddet uğraşmak durumunda kalabilirsiniz. Ayrıca adınıza açılmış bazı hukuksal davalar ile meşgul olmanız olası bir durum. Bu dönemde haklılığınızı ispatlamak adına gereken çabayı fazlasıyla gösterebilirsiniz. Bunları tekrardan yaşamamak için hukuksal anlamda attığınız her adımda dikkatli olmanız ve sizinle ilgili sözleşmeleri imzalarken daha titizlikle yaklaşmanız faydanıza olacaktır.

15 Şubat’ta yaşanacak Kova burcundaki Güneş tutulması kariyerinizi önemli ölçüde etkileyecektir. Kariyerinizde kendinizi göstermek adına önemli görüşmeler ve fırsatlar yakalayabileceksiniz. Uzun zamandır beklediğiniz bir projenin sonucunu alabilir ya da projelerinizde yeniliklere açık, özgürlükçü fikirlerle inovasyon yapabilir bu da yöneticileriniz tarafından oldukça beğenilebilir. Sizin için bu ay kariyerinizle ilgili önemli konuların ve teklifleri gündeme gelmesi mümkündür yüzden kendinizi mümkün olduğunca bu alanda göstermeye çalışın. Emek verip çaba sarf ettiğiniz her konuda kazanacağınız, sabır ve sebatkârlığınızın karşılığını alacağınız güzel günler size doğru geliyor.

10 Şubat sonrası yönetici gezegeniniz Venüs’ün Balık burcuna geçmesiyle beraber eskiye dair önemli sorunlarınıza ve kafa karışıklıklarınıza dair net cevaplar alabileceğiniz bir süreç. Eski aşklarınız ve flörtleriniz ile bir araya gelebilir veya yepyeni bir ilişki yaşayabilirsiniz. Belki de ilişkiniz adına uzun zamandır merak edilen konuların hepsi yeniden ortaya dökülebilir, bunlarla ilgili tüm cevapları bulup artık ilişkinizi evliliğe kadar götürebilirsiniz.

İKİZLER BURCU

Bu ay iletişiminizin hızlanacağı veya seyahatlerinizin ansızın gündeme geleceği hareketli bir süreç başlıyor.31 Ocak’ta Aslan burcunda gerçekleşecek Ay tutulması ile birlikte yakın çevre ve arkadaşlık ilişkilerinizde yeni tanışmalar ve proje ortaklıkları meydana gelecek. Kardeşlerinizin hayatıyla ilgili önemli konu ve olaylar yaşayabilir, onların sevinçlerine ortak olabilirsiniz. Yakın çevrenizin hayatıyla ilgili oluşan değişimlere yardımcı olmanız gerekebilir. Sizler zaten bu konuda adeta biçilmiş kaftansınız. Herkesin yardımına koşmanız ve merhametli yapınız sizi diğerlerinden ayıran özel nitelikleriniz.

Merak ettiğiniz sorulara cevaplar bulabilir, bunlarla ilgili ilginç haberler duyabilirsiniz. Projelerinizle ve yakın çevre desteğinizle başarılı işlere adım atacağınıza inanıp kendinize güvenerek bir an önce yola çıkmalısınız. Çünkü sizler de çok iyi farkındasınız, hayatın fırsatlarla dolu olduğunu, bu yolculukta kim önce davranırsa onun kazanacağını. Ayrıca hayatınızda hızlı bir takım gelişmeler söz konusu olabilir, akademik anlamda bir eğitim sürecine başlayabilirsiniz. Dedikodu ve yanlış anlaşılmalara bu zamanlarda dikkat etmeli, herkese her konuyu anlatmamalısınız. Aşk hayatınız da canlanmalar olabilir. Yakın çevrenizden gelişen sürpriz fırsatlar önemli bir arkadaşlığa oradan da aşk boyutuna kadar ulaşabilir.

15 Şubat Kova burcunda gerçekleşecek güneş tutulması etkisiyle hayata karşı bakış açınız, hedefleriniz ve hayata duruşunuz değişebilir, kendinize yeni bir yol çizmeniz gerekebilir. Eğitim hayatınız ve yükseköğreniminizi ilgilendiren konularda hayatınızı tümüyle etkileyecek kararlar alabilirsiniz. Seyahat planlarınızda sizin için önem arz edecek konuları deneyimleyebilirsiniz. Bu alanlarda yeni insanlarla tanışabilir hayatınızı yeni başlangıçlara doğru yürütebilirsiniz. Kariyerinizi geleceğe yönelik yapılandıracağınız kurslar, eğitim ve seminerlerle taçlandırabilirsiniz. Bu dönem kendinize kazandıracağınız eğitimsel yatırımlar sizi gelecekte önemli bir noktaya getirecektir.

Yönetici gezegeniniz Merkür’ün 16-17 Şubat tarihlerinde Kova burcunda güneş ile kavuşum yapması sizi daha özgür ve asi kılabilir. Bu alanda kendinizi daha yaratıcı hissedip şu an bulunduğunuz düzen ve durumu hak etmiyormuşsunuz gibi hissedebilirsiniz. Ya da birileri size haksızlık yapıyormuş gibi de gelebilir. Bu ayın ikinci yarısından sonra Uranüs’e yapacağı olumlu açı ile aşk ve ilişkilerde beklenilmeyeni beklemenizi tavsiye edebiliriz. Aşk ve ilişkilerden yana oldukça heyecanlı bir dönem sizi bekliyor.

YENGEÇ BURCU

Şubat ayına maddi kaynaklı konularınızı ciddi anlamda iyileştirme fırsatları ile giriş yapıyorsunuz. Kariyerinizden kaynaklı gelirlerinizin paralel gidişi sayesinde rahatlayacak, yıllarca vermiş olduğunuz emeklerinizin karşılığını almak sizi mutlu edecektir. Bu zamanda işinizle ilgili bir memnuniyet söz konusudur. Örneğin bu bir terfi veya işinizde daha fazla sorumluluk, bir maaş artışı olabilir. Ayrıca bir iş görüşmesine çağrılabilir veya eğer başvuru yapmışsanız olumlu bir sonuç alabilirsiniz.

31 Ocak Aslan burcunda gerçekleşecek ay tutulması ile gelirlerinizde önemli artışlar sağlayacak bazı gelişmeler gündeminize oturabilir. Uzun zamandır onaylanmayan maddi projelerinizde önemli açılımlar sağlayabilir yeni kazançlar elde edebilirsiniz. Farklı yollardan finans kaynakları oluşturabileceğiniz yeni fırsatlar ile karşılaşmanız mümkün, bunları iyi değerlendirin. Eşinizin maddiyat ile ilgili konuları ile yine bu dönemde ilgilenebilirsiniz. Partnerinizin sorumluluklarını üzerinize almak gerekebilir. 2017 Ağustos aylarında gelişen durumlarınızı tekrar gözden geçirmenizi tavsiye ederim çünkü o zamanlar da ne yasamışsanız yeniden karşınıza çıkacaktır.

15 Şubat Kova burcunda gerçekleşecek Güneş tutulması ile maddi ve finansal gelirleriniz, ortaklaşa gelirler, eş parası, borçlar, finansal hukuki süreçler, krediler, alacaklar gibi konularda önemli konuları gündeminize alabilirsiniz. Bu süreçte hukuki konular daha fazla meşgul edecektir. Gelirlerinizi güvence altına almak amacıyla sözleşmeler yapabilir, ödenmeyen borçlara karşı ekstra dikkatli olmak durumunda kalabilirsiniz. Daha akıllıca hareket etmek gereklidir. Tutulmanın etkisi ve Venüs’ün buradaki güçlü pozisyonu ile maddi gelirlerin artışları söz konusu olurken lüks yatırım ve lüks ürünlere olan ihtiyacınız artabilir. Estetiksel konulara, kişisel görünümünüze ve giyim tarzınıza daha fazla zaman ayırabilir ve bununla ilgili daha fazla para harcayabilirsiniz.

Yönetici gezegeniniz Ay’ın zaten güçlü tutulma fazları yaşaması sizleri değişime fazlasıyla zorlayacak adeta arkanızdan itecektir. Sizlerin en büyük sorunu olan bağımlılık duygunuzun artık size zarar verdiğini kabullenecek ve kendinizi bu alanda olumlu yönde değiştireceksiniz. Mars’ın Yay burcunda hareket etmesi ve 16-17-18 Şubat tarihlerinde Venüs’e olumsuz açı yapması ilişkilerin gerçek yönünü görmenizi sağlayacaktır.

ASLAN BURCU

Evet, sevgili Aslanlar yıla en hızlı girenler sizlersiniz. Zaten bana ne olacak? Başıma yine neler gelecek korkusunu yeteri kadar içinize sardık. Âmâ ısrarla da pozitif yönde iradenizi kullandığınız sürece güzel ve başarılı sonuçlar alacağınızı da her seferinde vurguladık.

Bu tutulmalar sizleri en çok ilişkileriniz yönünde kadersel anlamda etkileyecek. Kadersel deyince hemen tedirgin olmayın. Yani kısaca yol ayrımlarını gösterecek ve seçimini ise size bırakacak. Seçimleriniz doğrultusunda yeniden düzenlediğiniz hayatta artık yanında olmasını istediğiniz kişilerle beraber olacaksınız. Bunun için kader döngüsü size yardımcı olacaktır. Siz doğrudan yana olduğunuz sürece hayatınızdaki her şey yoluna girecek ve tüm parçalar adeta tamamlanacaktır. Yani bu noktada şöyle düşünebilirsiniz? Ya ben doğru kişilerle beraber olup yaşamımı daha da güzel ve kıymetli yapabilirim ya da bunun tam tersini. Tabi ki bu süreç içinde engeller de yaşanacak. Her şey çok rahat olmayacak. İşte bu alanda engellerle başa çıkmanızla, doğru orantıda başarıya ulaşacaksınız bu yüzden yılmadan devam edin. Her yeni başlangıç zorlu mücadeleler gerektirir.

31 Ocak Aslan burcundaki Ay tutulması kendinizi ve iradenizi şekillendireceğiniz bir dönemi başlatıyor. Bu irade dediğimiz, hangi konuyu kapsayacak? önce bunu bulmaya çalışalım. Hatalı giden bir ilişkinin devamı mı söz konusu? Yoksa veremediğiniz kilonuz mu? Bırakamadığınız sigaranız ya da alkolünüz mü? Elinizden hiç düşürmediğiniz telefonunuz mu? Bu liste uzar gider. Her ne ise bu dönemde bu alışkanlıklarınızı düzeltme ile ilgili konular gündeminizi bir hayli meşgul edeceğe benziyor. Hayatınızda yeni bir dönemin kapıları açılıyor sözün kısası. Aşk ve ilişkiler dünyasında hayatınızda ciddi ve geleceğe yönelik kararlar alabilirsiniz. Geleceğe yönelik planlarınızda artık kesin bir netlik içindesiniz. İlişkisinde net olamayan aslanlar içinde önemli bir zaman dilimi. İlişkisi olmayan Aslanları kadersel tanışmalar bekliyor. Aşk hikâyelerinin başkahramanı bile olabilirler.

15 Şubat’ta gerçekleşecek Kova burcundaki güneş tutulması ile İlişkiler ve ortaklıklar konularında var olan sorunlar tamamen gün yüzüne çıkabilir. Yüzleşmek zorunda kalacağınız bazı gerginlikler yaşayabilirsiniz. Bu noktada artık kesin ve net bir karar vermek durumundasınız. Yukarıda demiştik ya, ilişkiler konusunda yol ayrımındasınız diye, işte ister bu işle ilgili bir ortaklık olur, ister dost veya akraba çevreniz olur, her türlü ilişki konusunda sınavda olduğunuzu unutmayın.

Yönetici gezegeniniz Güneş’in Kova burcunda hareket etmesi ve 19 Şubat sonrası Balık burcuna geçip ay sonunda Venüs gezegeni ile yapacağı kavuşum ile içinizi ısıtacak yepyeni bir ilişkiye başlayabileceğinizi veya var olan ilişkiniz adına bir evlilik teklifi alacağınızı ya da ilişkiyi ciddileştireceğinizi öngörebiliriz. Parasal kazançlarınızın daha da iyileşeceği bu ay da birikimlerinizi iyi değerlendirmelisiniz.

BAŞAK BURCU

Şubat ayı sizler için, manevi anlamda yenileneceğiniz, daha fazla arınma ve meditasyon konularına merak salacağınız bir ay olacaktır. Adeta kendinize ruhsal anlamda şifalandıracağınız bir detoks programı uygulayacaksınız. Kendinizi ve ruhunuzu belki de bedeninizi dahi yenilemek isteyeceksiniz. Toksik maddelerden kurtulmak isterken hayatınızdaki size zarar verdiğini düşündüğünüz insanlardan da kurtulma kararı vereceksiniz. Bugüne kadar neyi feda ettiyseniz bunun uğruna artık kurban rolünü oynamayacaksınız.

31 Ocak’ta gerçekleşecek Ay tutulması ile içinize yönelmeyi daha fazla içsel anlamda yalnız kalmayı tercih edeceğiniz bir zaman dilimi olurken ilerleyen süreç içerisinde sürpriz gelişen bazı olaylar sizi hedeflerinize daha da yaklaştıracak bir noktaya getirecektir. Geçmişte başlattığınız fakat yarım kalan projelerinizin sonuçlanmaları ile uğraşmak durumunda kalabilirsiniz. Gizli saklı konularla ilgili bazı gelişmeler meydana gelebilir ve sizler zor durumda kalabilirsiniz. Bu konuyla ilgili mümkün olduğunca dürüst ve sağduyulu bir yaklaşım içinde bulunmanız sizin doğru anlaşılmanıza yardımcı olurken tam tersi tavır sergilemeniz yanlış anlaşılmanıza neden olacaktır.

15 Ocak’ta gerçekleşecek Kova burcundaki güneş tutulması ile çalışma hayatınız ve gündelik rutinleriniz değişebilir, çalışma şartlarınızda taşınma, yer değişikliği gibi olaylar yaşayabilirsiniz. Sizden kademe olarak bir alt çalışanlarınız veya ofis arkadaşlarınızla aranızda bazı gerginlikler oluşabilir. Bunun yanında sağlığınıza dikkat etmeniz gereken koşullarla karşılaşabilirsiniz. Yeni bir sağlık veya diyet programı ile gündelik beslenme alışkanlığınızı da değiştirmeniz gerekebilir.

Yönetici gezegeniniz Merkür’ün 19 Şubat sonrası Balık burcuna geçmesiyle ilişkilerin adına bir takım kararlar alacağınız ve bununla ilgili uygulamaya geçeceğiniz yeni bir süreç başlıyor. Geçmişte çözüme ulaştırmaya çalıştığınız tüm projeleri yeniden gözleme tabi tutmanız gerekebilir. İçindeki bazı eksiklikleri giderip daha da geliştirip o şekilde hayata geçirmelisiniz. Alacağınız bazı bilgilere dikkat edin. Bunların öncelikle doğruluğunu araştırıp kayıtsız şartsız bağlı olma yoluna gitmeyin. Bu dönem de yeni başlangıçlar yapmak yerine var olan işlerinizin eksik kalan yönlerini tamamlamayı tercih etmeniz daha iyi bir fikir olacaktır. Geçmiş ilişkilerinizde ise bazı ikilemler yaşayabilirsiniz. Genel itibariyle Şubat’ın ikinci yarısı aşk anlamında daha şanslı etkiler söz konusu.

TERAZİ BURCU

Eskiye dair birçok düşünce kalıplarınızı yenilemek isteyeceğiniz ve bu anlamda eksik kalan yönlerinizi tespit edip tamamlamak isteyeceğiniz güzel bir ay içerisine giriyorsunuz. Bu ay içinde dedikodulara karşı ekstra dikkatli olmanız gerekiyor. Gizli ve arka plan konuşmaları yaparken söylemlerinizden dolayı kendinizi ifade etmek durumumda kalabilirsiniz.

31 Ocak’ta gerçekleşecek ay tutulması ile sosyal çevrenize adeta yeni bir soluk geliyor. Hayatınızı değiştirecek kararlar alabilir, ufkunuzu genişletip yükseltecek kişilerle birlikte olmak isteyebilirsiniz. Yeni bir amaç, yeni idealler ve umutlar düşünce dünyanızı zenginleştirip sizi harekete geçirebilir. Sosyal çevreniz vasıtasıyla dikkat çekici ve kalbinizin ritmini değiştirecek biri ile de tanışmamız mümkün. Bir dileğinizi gerçekleştirmeye artık kendinizi daha yakın ve güçlü hissedeceksiniz.

15 Şubat’ta Kova burcunda gerçekleşecek Güneş tutulması ile aşk hayatınız ve flörtlerinizle ilgili önemli gelişmeler dikkat çekici bir şekilde gündeme geliyor. Aşk hayatınızla ilgili alacağınız kararlar bir dönemin bitişi ve bir dönemin başlangıcı niteliğinde olacaktır. Aşk hayatınızda uzun süredir var olan sorunlar söz konusu ise artık gerçeklerle yüzleşebilir ve bu konuda nihai kararı verebilirsiniz. Çocuklarınız ile ilgili olumlu gelişmeler yaşayabilir veya evlat sahibi olmanız adına bazı kararlar alabilirsiniz. Ayrıca bu dönemde ailevi bazı sorumluluklarınız da değişmesi olası bir durumdur.

Yönetici gezegenininiz Venüs’ün 12 Şubat sonrası balık burcuna geçiş yapması ile kadınlarla ilgili konularda dikkatli davranmanız gerekebilir. Anneniz, kız kardeşleriniz ile ilgili yaşanacaklarda bir takım problemlere karşı dikkatli olmanız gerekir. Taşınma, yer değişikliği gibi durumlar söz konusu olabilir.20 Şubat sonrası Venüs’ün Neptün ile kavuşum yapması ise sizi ilişkiler konusunda ayaklarınızı yerden kesecek bir mutluluğa kadar götürebilir. Fakat burada dikkatli olmanız gereken konu, sevdiğiniz kişiyi gözünüzü kör edecek derecede sevmemeniz olacaktır. Sonradan hayal kırıklığı yaşamak istemiyorsanız bunu yapmanız gereklidir. Acele hiç bir konuda karar vermemeli, özellikle sevgi ve aşk ilişkilerinde karşınızdaki insanı iyice tanımak için kendinize yeteri kadar zaman vermelisiniz.

AKREP BURCU

Sevgili Akrepler, şubat ayına başlarken uzun zamandır çözüme kavuşturmak istediğiniz kariyeriniz ile ilgili konuda giriş yapıyorsunuz. Finansal ve ekonomik anlamda kendinizi toparlayacağınız ve borçlarınızı kapatabileceğiniz fırsatlarla dolu bir şubat ayı içinde olduğunuzu unutmayın.

31 Ocak’ta Aslan burcunda gerçekleşecek Ay tutulması ile sizlere kariyerinizde özel ve önemli başlangıçlar yapabileceğinizin mesajını veriyor. Bu durumda gözünüzü her yerde açık tutmanız, önünüze gelen fırsatları daha kolay görmenizi sağlayacaktır. Patronunuzdan işle ilgili bir terfi veya zam istemek içinde ideal bir zamandır. Fakat özellikle şunu bilmeniz gerekiyor: Bu ay ki gezegen etkileri sizleri kariyer anlamında adeta başarıya zorlamak istercesine arkanızdan güçlü bir şekilde destekliyor ve sizin bunu görmeniz için sizi kadersel yol ayırımlarına kadar getiriyor. Ancak sizler ne istediğinizi bilirseniz o derece başarılı olabileceksiniz. Ama bunun için gerçekten kararlı olmanız ve ne yapmak istediğinizi çok iyi belirlemeniz gerekir.

15 Şubat’ta kova burcunda gerçekleşecek güneş tutulması ile içsel anlamda güven anlayışınız tamamen yön değiştirecek. Bu zamanda aile büyüklerinizle ilgili güven sorunu yaşayıp, hayatı tekrardan sorgulayacağınız bir dönem olabilir. Ebeveynlerinizle ilgili devam eden sorunlarla tamamen yüzleşmek durumunda kalabilirsiniz. Ev, aile, yuva yerleşimlerinizde bir takım değişiklikler meydana gelebilir. Sahip olduğunuz değerleri kaybetme korkusuyla yüzleşebilirsiniz. Gayrimenkulleriniz ve kazanımlarınızla ilgili bazı değişimler meydana gelebilir. Taşınmak ve yer değiştirmek konuları da ayrıca gündeminizde olabilir. Eşinizle ya da ev arkadaşınızla yollarınızı ayırma kararı alabilir, hayatınıza yeni bir kişiyi dahil edebilirsiniz.

Yönetici gezegeniniz Mars’ın Ay içinde yay burcunda olması sizi ekonomik koşullar açısından yeni çözümler bulmanız gerektiği konusunda uyarıyor. Buna dikkat etmeli ve kontrollü harcamalar içinde bulunmalısınız. Partnerinizin finansal kaynakları ile geçmişinizden gelen borçlarınız ya da vergileriniz ile ilgili birtakım hukuksal konularla karşılaşmak zorunda kalabilirsiniz.20 Şubat Güneşin Balık burcuna geçmesi ile Mars arasında gerçekleşecek olumsuz açı sizi aşk ve ilişkiler konusunda yada otorite figürleri ile aranızdaki ilişkilerinizi oldukça zorlayabilecek. Birtakım süregelen problemleri Şubat ayının ilk 15 günlük diliminde çözmenizi öneririm.

YAY BURCU

Sevgili Yaylar, Şubat ayı sizler için geçmişte çözemediğiniz bazı problemlerin tekrar önünüze gelmesi ile ilgili bir ay olabilir. Geçmiş deyince şimdi içinizde of yine mi ya? Diye geçiriyor olabilirsiniz. Ama bu iyi anlamda olacak merak etmeyin. Sizin o zamanlarda cesaret edip de bir türlü değiştiremediğiniz, kararsızlık içinde kaldığınız konuları değiştirmek için altın fırsatlar sunacak. Bu dönemde acele kararlar vermekten kaçınıp, eğrisiyle doğrusuyla düşünmeli ve yine aynı hataları tekrar yapmaktan sakınmalısınız. Bu dönemde bazı söylemleriniz, iş yaşamınızda yanlış anlaşılmalara sebebiyet verebileceğinden, düşüncelerinizi karşı tarafa aktarmadan evvel, kelimelerinizi titizlikle seçip söylemeniz daha yararlı sonuçlar doğuracaktır. Yine bu dönemde verilmiş sözler üzerinden hareket etmemeli, gerçekçi ve daha somut sonuçlara odaklanmalısınız.

31 Ocak Aslan burcunda gerçekleşecek Ay tutulması ile fiziksel zevklere kendinizi adayacağınız, daha fazla hayatın tadını çıkarmak isteyeceğiniz, size keyif veren kişi veya işlerin yanında olmak isteyeceğiniz bir dönem başlıyor. Hem eğlenmeyi hem de eğlendirmeyi isteyecek, âdeta bütün sıkıntı ve karamsarlıklarınızdan kurtulmak istercesine yaşam prensiplerinizi olumlu yönde değiştireceksiniz. Kendinizi kusursuz ve haklı görebilir, etrafınızdaki insanlardan bir müddet uzaklaşmak isteyebilirsiniz. Bu da başkalarının sizinle ilgili düşüncelerini ister istemez olumsuz yönde değiştirebilir. Aşkta ise romantik rüzgârların fazlasıyla sizden tarafa doğru eseceği heyecanlı bir döneme giriyorsunuz. Rekabet duygusu ruhunuzu beslerken, bunu aşk ve ilişkiler arenasında meydan okuma tarzında yapmamaya özen göstermelisiniz. Çevrenizdeki dostlarınızı kırmadan, incitmeden ve yormadan hareket etmeli bir anlık duygulara esir düşüp dostluk bağını zedelememelisiniz.

15 Şubat Kova burcunda gerçekleşen güneş tutulması yakın çevre iletişimlerinizin hayli aktif olacağı önemli bir süreçtir. Beklediğiniz haberleri alabilir, bunun üzerine harekete geçebilirsiniz. Eğitim hayatınız ve seyahatlerinizi ilgilendiren konularda farklı ve önemli planlar oluşabilir. Hayatınızı yoluna sokmanız ve ilerleyen günlerde artacak olan iş temponuzu ön görerek planlarınızı daha iyi yapmanız gereken bir zaman dilimi. Yakınlarınızın sorunları ile ilgilenirken kendiişlerinizi de ertelemeyin.

Yönetici gezegeniniz Jüpiter’in Akrep burcunda hareket etmesi ve Şubat 19’dan sonra Güneş, Venüs ve Merkür gezegenleri ile olumlu açılar içinde hareket etmesi sizi hem aşkta hem de parasal anlamda oldukça keyiflendireceğe benziyor. Girişimlerinizi bu döneme getirmenizde fayda vardır.

OĞLAK BURCU

Şubat ayı sizin için daha çok eğitim ve yurtdışı çalışmalarınız ile ilgili konularla başlıyor olacak. Başladığınız yeni bir eğitim programıyla ilgili sıkıntılar yaşayabilir, bu sıkıntıları aşmak için fazlasıyla mücadele edebilirsiniz. Bu zorluklar sizi hiç bir şekilde yıldırmasın. Çünkü, bir insanın aldığı eğitim yaşamını her yönüyle etkiler. Bu noktada yaşadığınız zorluklar elbette olacaktır. Yılmadan devam ettiğiniz sürece başarı sizinle olacaktır emin olun. Bu dönemde seyahat programlarınızda bazı aksaklıklar meydana gelebilir. Eskiden yarıda bırakılmış bazı teklifler gündeminizi tekrar meşgul edebilir. Bol bol seyahat edeceğiniz, yeni kişilerle tanışacağınız, farklı projelerle gerçekleştireceğiniz yeni işler de edinebilirsiniz.

31 Ocak’ta gerçekleşecek aslan burcundaki ay tutulması ile finansal hayatınızla ilgili bazı taşları yerine oturtma zamanı gelmiştir. Bu zamana kadar maddi kaygılarınızı hep daha fazla kazanarak, kendi lükslerinizden ödün vererek çözmek istediniz. Ancak bundan sonraki süreçte ise kazanımlarınızı paylaşma yoluna gideceksiniz. Paylaştığınız finansal yatırımlar sizleri daha ileriye götürecek, refah seviyenizi artıracaktır. Siz de göreceksiniz ki hem paylaşıp hem de ürettiğiniz sürece hayatınız maddi manevi zenginleşecek, daha güzel bir anlam kazanacaktır. Aşk ve ilişkiler adına ise güzel sürprizler ve güçlü başlangıçlar sizi bekliyor olacak.

15 Şubat tarihinde kova burcunda yaşanacak güneş tutulması ile kazançlarınız ve gelirlerinizi ilgilendiren konularda önemli reformlar gerçekleştirebilirsiniz. Uzun zamandır beklediğiniz maddi projelerinizle ilgili sonuçlanmalar meydana gelebilir. Gelir gider dengesinde yanlış yaptığınız bazı sorunlar ortaya çıkabilir ve bir dönemi sonlandırabilirsiniz. Kariyeriniz adına otorite figürleri ile ilgili önemli görüşmeler yapabilir, bu süreci kariyer planlamanızı yapmak için yeni girişimler adına da kullanmak isteyebilirsiniz. Ticaretle uğraşıyorsanız bununla ilgili oldukça verimli ve başarılı bir dönem içinde bulunuyor olacaksınız.

Yönetici gezegeniniz Satürn’ün zaten sizin burcunuzda olması ile geleceğe yönelik her türlü girişimsel konularınıza eğilmeniz sizi daha da güçlü sonuçlar almanıza yardımcı olacaktır. Bu süreçteki tek amaç çalışmak, sabretmek ve gayret göstermekle ilişkili olmalıdır. Bu 3 kuralı ilke edinmelisiniz.

KOVA BURCU

Bu ay sizler için oldukça önemli bir ay olacak. Neden mi? Çünkü burcunuzda bir güneş tutulması yaşayacaksınız ve aynı zamanda Merkür’ün sizin burcunuzda hareket etmesi ve doğum günü ayınız olması sebebiyle de oldukça kendinizi göstereceğiniz bir dönem içinde olacaksınız.

31 Ocak’ta Aslan burcunda gerçekleşecek Ay tutulması ile aşk ve ilişkiler noktasında önemli bir dönemeçten geçiyorsunuz. Bu noktada kararlarınızı netleştirmeniz gerekebilir. Önünüze çıkan fırsatlar geleceğinizi şekillendirecek olan kadersel duraklarınızı oluşturacaktır. Eğer yürümeyen, sorunlu bir ilişkiniz varsa sonlandırabilir, yeni bir kişiyle tanışabilir ve onunla gelecek planları yapabilirsiniz. Bekâr kovalar ise evlilik teklifi alabilir sürpriz bir şekilde geleceğinizle ilgili hazırlıklar içine girebilirsiniz.

15 Şubat’ta gerçekleşecek Güneş tutulması ile hayatınızı tamamen değiştirebilecek, sizi hayatın sıfır noktasından tekrar başlatacak bir transit etkisi altına giriyorsunuz. Yaşamınızda sonlandırmak isteyip de sonlandıramadığınız tüm değerlerinizi yeniden sorgulayarak tamamlama kararı alabilirsiniz. Kısacası elinize sihirli bir değnek alıp nerede sorun yaşıyorsanız onları değiştirebileceğinizi düşünün. Çünkü yaşam dediğimiz şey, kendi akıl ve irademizle bazı şeyleri seçip yaşamımıza davet etmekle ilişkilidir. Bu noktada istemediğiniz, bizi zorlayan bazı durumları sonlandırabilir daha rahat yaşama fikrini benimseyebiliriz. İlişkiler konusunda ise bazı gerçeklerle yüzleşmek durumunda kalabilirsiniz.

Yönetici gezegeniniz Uranüs, koç burcunda hareket edecek ve ay boyunca Mars ile olumlu bir açı içinde olacak. Bu ay içinde hayatınızda sürpriz gelişmeler olurken geçmişte yarım kalan tüm projelerinizi tamamlayacak fırsatlarla karşılaşabilir işle ilgili bir terfi alabilirsiniz. Bu terfi maaşınıza da etki edecektir. İlişkisi olanlar var olan ilişkilerini ciddiyet boyutuna taşıyabilir, ilişkisi olmayanlar ise yeni biri ile tanışabilirler.

BALIK BURCU

Şubat ayı sizler için oldukça heyecanlı bir şekilde başlıyor. Yepyeni bir bilinç içinde olacak, farkındalıklarınız artacak, hayatınızı artık kendiniz için yaşama kararı alacaksınız. Çünkü yaptığınız fedakârlıklar, gösterdiğiniz iyi niyetler sizi, kendinizi iyi hissettirmekten çok bunaltma noktasına kadar getirdi. Sizler de bunun farkında ve çözme aşamasındasınız.

31 Ocak’ta aslan burcunda gerçekleşecek ay tutulması ile iş ortamı değişikliği ya da çalışma hayatınızla ilgili bazı yeni oluşumlar meydana gelebilir. Çalışma şartlarınız olumlu yönde değişebilir, buna bağlı olarak iş arkadaşlarınız dahi değişebilir, farklı kişilerle önemli ve büyük projeler içinde yer alabilirsiniz. Yani bu tutulma ile birlikte hayatınızda rutin işleyen, bir türlü yürütmek isteyip te yürütemediğiniz tüm projeleri uygulayacak bütün şartlar birden değişecek siz de bu değişiklikten olumlu yönde etkileneceksiniz.

15 Şubat’ta gerçekleşecek kova burcundaki güneş tutulması ile sizden gizlenen bazı gerçeklerle yüzleşebilir, perde arkasında gizlenen bazı oyunlarla karşılaşmak durumunda kalabilirsiniz. Hayatınızın belirli bir noktasında gizlemiş olduğunuz bazı konularınız varsa bunu biraz düşünmeli, ortaya çıkabilme ihtimaline karşı neleri kaybedip neleri kazanacağınızı bilmelisiniz. Nasıl ki biri sizden bir şey gizlediğinde rahatsız olursanız sizin de aynı şeyleri yaşatmanız karşınızdaki kişiyi rahatsız edecektir. Sizlere tavsiyem, hiç kimseyi kaybetme korkusuyla hareket etmeden davranmalı, dürüstlüğün her şeye bedel olduğunu bilerek davranmanızdır.

Yönetici gezegeniniz Jüpiter’in 19 Şubat sonrasında alacağı güzel açılarla kendinizi daha rahat ve dinlenmiş hissedecek, yeni yerler görmek ve bol bol seyahat etmek isteyeceksiniz. Yepyeni bir aşk ilişkisi yaşamanız söz konusu olabilir. Özel hayatınızla ilgili bazı problemli durumlara karşı daha empatili yaklaşmanız sorunları kendiliğinden çözmenize yardımcı olacaktır. Gizli kapaklı işlere ya da kapalı kapılar ardında sürdürülen ilişkilere karşı dikkatli olmalı, gizlilik içerisinde sürdürülen her şeyin bir gün ortaya çıkacağını düşünerek dürüstçe hareket etmelisiniz. Ofis ortamında veya çalışma hayatınızda size ilgi duyan kişiyle ilgili aranızda bazı güzel paylaşımlar söz konusu olabilir. Aynı projenin içinde yer alabilir, birlikte çok güzel girişimlerde bulunabilirsiniz.